Linux Mint 21.3 “Virginia” Duyuruldu

Linux Mint ekibi, 13 Ocak 2024 tarihinde Linux Mint 21.3 “Virginia” sürümünü duyurdu. Bu sürüm, Ubuntu 22.04 LTS’ye dayanıyor ve 5.15 LTS Linux çekirdeği üzerinde çalışıyor.

Linux Mint 21.3, Cinnamon, Xfce ve MATE olmak üzere üç farklı masaüstü ortamı ile sunuluyor. Cinnamon masaüstü ortamı, yeni bir Wayland oturumu desteğiyle birlikte geliyor. Bu, Linux Mint kullanıcılarının Wayland’ın performans ve güvenlik avantajlarından yararlanmalarını sağlıyor.

Linux Mint 21.3’te yer alan diğer yenilikler arasında şunlar yer alıyor
Nemo dosya yöneticisi için sağ tıklama bağlam menüsü eylemlerini indirme yeteneği
Hypnotix TV görüntüleyici uygulamasının güncellenmiş sürümü
Pix resim görüntüleyici uygulamasının video oynatma özelliğinin geliştirilmesi
Linux Mint 21.3, 2027 yılına kadar güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek.

Sistem Gereksinimleri
Linux Mint 21.3’ü çalıştırmak için aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara ihtiyacınız var:
2 GB RAM (4 GB önerilir)
20 GB disk alanı (100 GB önerilir)
1024×768 çözünürlük

Yükseltme Talimatları
Eğer Linux Mint 21.3 beta sürümünü kullanıyorsanız, yükseltme yapmak için Update Manager’ı kullanabilirsiniz. Linux Mint 21, 21.1 veya 21.2 sürümlerinden yükseltmek için ise kısa süre içinde yayınlanacak olan yükseltme talimatlarını takip etmeniz gerekiyor.

Linux Mint 21.3, Linux kullanıcıları için mükemmel bir seçenek olmaya devam ediyor. Yeni sürüm, yeni özellikler ve iyileştirmeler ile birlikte geliyor ve 2027 yılına kadar güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek.

Linux Mint 21.3

Linux Mint 21.3 Virginia indirmek için tıklayınız……..

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mert Ilgın dedi ki:

    İki senedir Linux Mint kullanmaktayım Linux Mint sadece işini yapıyor sessiz sedasız hatasız çökme yok kasma yok işin enterasanı Linux Mint Ubuntu tabanlı Ubuntu tatlı haylaz çocuk gibi ne yapacağı ne olacağı belli olmayan bir işletim sistemi ama Linux Mint dediğim gibi harika bir şey alışmışım canım sıkılıyor Ubuntu kuracağım.

    1. Kamil Gündüz dedi ki:

      Debian, Mageia, Paldo, Gento, Pardus ve Linux mint bu işletim sistemlerini kur unut heyecan arıyorsanız Manjaro yu yada KDE Neon nu dene farklı tecrübe edinirsin.

Tüm hakları saklıdır © www.kamilgunduz.com.tr