Önümüzdeki seçimde seçilecek olan Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri icracı değil geçiş yönetimi olacak

Önümüzdeki seçimde millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olduğu önemli değil.

Seçilecek Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri icra yönetimi değil geçiş yönetimi olacak.

Önümüzdeki seçimde seçilecek olan Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin ilk ve en önemli işi demokratik anayasa yazmak Türkiye’yi güçlendirilmiş  parlamenter sisteme geçirmek, seçim kanunu değiştirmek, partiler yasasını değiştirmek, yargının bağımsızlığını sağlamak, laikliği tekrar tahsis etmek, halklar arasında eşitliği sağlayıp Türkiye’yi 2024 sonlarında demokratik bir seçim gitmek olacak.

Bu nedenle millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu yada milletin sevdiği oy vereceği herhangi biri olması hiç fark etmez.

Bu nedenle biz seçmenlerin şu aday olursa oy vermem bu aday olursa oy vermem dememiz çok yersiz ve gereksiz.

Tüm siyasi partilerin ve biz seçmenlerin bu aday tartışmalarını bırakıp.

Türkiye’yi nasıl daha demokratik daha laik güçler ayrılığı sağlanmış bir ülke yaparız bunu tartışmalıyız.

Millet ittifakının liderleride çıkıp seçimde seçilecek olan Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri icracı değil geçiş yönetimi olacak bizler 6’lı masada aday kim olacak diye bir gündemimiz tartışmamız yok bizler liderler toplantısında demokratik anayasa yapmayı Türkiye’yi güçlendirilmiş  parlamenter sisteme geçirmeyi, seçim kanunu değiştirmeyi, partiler yasasını değiştirmeyi, yargının bağımsızlığını sağlamayı, halklar arasında eşitliği sağlamayı ve bunları en iyi şekilde nasıl yaparız diye konuşuyoruz tartışıyoruz diye açıklama yapmalılar.

Aslında millet ittifakı tam da bunu yapıyor tek sıkıntı milletin bunu anlamasını bekliyorlar hatta milletin anladığını düşünüyorlar.

Elbette milletimiz anlıyor kuşku yok lakin anlayan var anlamayan var özellikle liderler bunu anlatmalılar.

Seçilecek Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri geçiş tamamlanan kadar elbette ülkeyi yönetecekler. Ekonomi başta olmak üzere tüm sorunlara çözüm bulacaklar.

 

Yazının Yayınlanma Tarihi : 15,08,2022

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © www.kamilgunduz.com.tr