Beyninizin gücünü bilseydiniz

Bilim insanlarının yapmış oldukları bilimsel çalışmalarda canlı cansız tüm varlıkların temel maddesi atomdur.

Atomun temel maddesi ise enerjidir.
Yani canlı cansız her şey enerji (atom)dur.
Canlı varlık olan insanın enerjisini beyni yönetmekte insanoğlunun bilmediği gizli cevheri beynidir.
Zenginlik fakirlik, Sağlık hastalık, Mutluluk mutsuzluk ya direk beynimizin yani bizim ürünümüz yada atalarımızdan gelen mirasımızdır. Demek istediğim her şey enerjiden ibaret insanoğlu neyi isterse beyni onu gerçekleştirir.
Sizlere bu konuyla ilgili olarak aşağıdaki anonim kıssayı anlatayım: “Kambur kralın en büyük hayali, sırtındaki kamburdan kurtularak dimdik durabilmek ve yürümektir. Bir zaman sonra kralın aklına parlak bir fikir gelir. Kendinin kambur olmayan bir heykelini yaptırarak sarayın bahçesine diktirir. Her sabah heykelinin karşısı dikilen kral, kendisini dimdik hayal etmektedir. Yıllar sonra kralın sırtındaki kambur yok olur.”
Kıssa bu; nerde yaşanmıştır, hatta yaşanmış mıdır bilemem. Kimsenin hissesine de karışamam…
Gelelim konumuza: İstediğiniz şeyler Zengin sağlıklı mutlu birimi olmak istiyorsunuz öyle düşünün öyle hissedin öyle yaşayın bırakın gerisini beyniniz halletsin.
Bizim oralarda derler ki insanoğlu neyi (dağnar) kınarsa onu yaşamadan ölmez.
Sizlerde zengin sağlıklı mutlu birini (dağnayın) kınayın onu yaşayın.
Oradan öyle yazmak kolay de bakalım sen yapabildi mi? Dediğini duymadığımı sanma.
Beynimdeki korkuları yendiklerimi yaptım yada yapıyorum.
Bi akıllı sen misin diğer insanlar neden yapmıyorlar? Dediğini de duydum.
Bi akıllı ben değilim bir çok insan yapıyor.
Herkes yapabilir mi; Ya herkesten banane ben yapabilirmiyim? Dediğini de duyduğuma göre şöyle anlatayım.
İnsanoğlunun beyni kendine güvenli bölgeler oluşturur ve bu güvenli bölgenin dışına çıkmak istemez. Beyninizin sizin bilmediğiniz korkuları sınırları vardır.
Mutlu bir evliliğim var zengin olursam ben eşimi terk eder miyim, yada eşim beni terk edermi, çocuklar zengin olunca yoldan çıkar mı, çevrem beni zengin halimle kabul eder mi, yeni bir çevre edinmem gerekirmi, yeni bir çevre edinebilirmiyim, yeni edineceğim çevremdeki kişiler nasıl olacak ya kötü insanlar olursa gibi gibi beynimizin korkuları sınırları vardır ve güvenli bölgenin sınırların dışına çıkmak istemez.
O yüzden diyorum ki öyle düşünün öyle hisset öyle yaşa beyniniz korkularını yensin sınırlarını kaldırsın beyniniz kabul etsin. Beyninize bunu kabul ettirdiğinizde emin olun enerji enerjiyi çekecektir.
Hayalleriniz gerçek olacaktır.
Ya olmazsa! Olmazsa olmasın. Zengin gibi sağlıklı gibi mutlu yaşayacaksın kaybın ne hemen ne istediğine karar ver ve taktiği uygula.
Yazının Yayınlanma Tarihi : 04,04,2022

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © www.kamilgunduz.com.tr